Síla Facebooku

12. srpna 2011 v 23:54 | helix |  Jen tak z nudy

Schválně, kdo z vás nemá Facebook?Je téměř neuvěřitelné, jak Facebook ovlivňuje lidi.
Já sama se o něm dozvěděla asi v sedmé třídě, nebo já nevím. Facebook je teď pro mě taková samozřejmost, že už si to vážně přesně nepamatuju. Tenkrát spolužačka na angličtině, Eva, byla na Facebooku a to jsem o něm poprvé slyšela. Pak jsem o něm četla u Brabikate na blogu. Pak si ho založila ségra a potom i já.
Přidávala jsem si spolužáky, fakt jsem našla strašně moc známých. No a samozřejmě mě zajímalo, co se u koho děje, kdo si co píše na Zeď, takže od té doby byl Facebook na prvním místě, když jsem přišla na internet. I teď se přistihnu, jak jdu k počítači kvůli něčemu úplně jinému, ale první, co do vyhledávače napíšu, je automaticky F.

to svoje výhody. Našla jsem lidi, kteří semnou chodili do třídy třeba jen rok a to ve třetí třídě. Našla jsem příbuzné ze Slovenska, které jsem třeba naposledy viděla v pěti letech. Je to zadarmo, takže se většinou s lidma domlouvám tam. Chemie byla letos v pondělí a ve středu, já jsem nebyla ve středu ve škole a Matěj mi nemohl půjčit seišt, protože se učil na pondělí, a neměla jsem zrovna čas jít za spolužáky až do Ostrova, Jirka mi to prostě nafotil a sdílel to semnou na Facebooku. Nevěděla jsem, co je za úkol, tak jsem napsala někomu ze spolužáků. Na závěrečný rozlučák jsme se domlouvali na Facebooku a bylo to mnohem rychlejší, než kdybysme se domlouvali přímo ve škole, protože na Facebooku nikdo nechybí a když jo, tak si to později přečte. Stačilo prostě napsat do skupiny "sraz u trojky v osm, každej přinese svůj chlast", a bylo to. Všichni byli v osm u trojky s flaškou. Takže v těchhle ohledech to život ulehčuje.

Ale jsou tam i problémy. Například si najdu kluka, který je pro mě skvělý, úžasný a perfektní, ale ostatním se tak perfektní nezdá a moc ho neznají a zaškatulkují si ho jako blbečka, začnu s ním chodit a dám si ho do vztahu na Facebooku. A pak budou zprávy "No to si děláš p***l, že chodíš s tímhle *?!!?". Všichni to prostě ví a všichni se do toho motají. Nebo se Marek hrozně na Janu naštval, že se o něm nějak zmínila na Facebooku a napsala tam např. něco jako "můj broučulínek" (tohle tam nejspíš nebylo, ale já si to prostě nepamatuju) a meuvědomila si, že má v přátelích Markovo kolegu, a pak si z něj v práci dělali srandu a asi měsíc mu nikdo neřekl jinak než "broučulínku můůůůj". Takže v tomhle směru je to nepříjemné. Nebo když se najde idiot, který se na vás naštve, prozradí něco, za co se stydíte na Zdi a všichni to ví... a prostě už jim to nevezmete. Mě se to teda nestalo, ale stát se to může. Holka se zamiluje do kluka, ale nechce mu to z nějakého důvodu říct, svěří se zlomyslné kamarádce, řekne jí jméno... slečna Zlomyslná si toho kluka najde na Facebooku a všechno mu vyklopí.. a holka pak třeba chodí kanálama. Anebo se to nikdy nedozví, protože ten kluk je takový frajer, že to nikde nevytrbuje (proto se do něj zamilovala), ale změní k ní vztah a má k ní odstup..
Nebo si nepoučitelný bratr začne se svojí sousedkou, přestože má perfektní přítelkyni a děti, a jeho podezřívavá sestra si tu sousedku najde na Facebooku, protože mu ta trubka komentuje každý status, a nepoučitelný bratr musí pod nátlakem všechno vyklopit, i když možná nechtěl, a dostane od své o třináct let mladší sestry takový klepec, že se z toho nemusí taky hodně dlouho vzpamatovat. (A tohle už se mi stalo :)

Facebook je jedna velká drbárna. A pro některé jedince závislost.

Známý napsal, že se má Facebook prý rušit 5.11. Asi by to byla svým způsobem úleva, ale byla bych zklamaná. Kdyby nebyl Facebook, tak bych s některýma lidma nebyla v kontaktu a to by mě dost zamrzelo. Třeba s tima, co bydlí dál..
A taky by spoustě lidem nedošlo, že mám narozeniny. :-DD

Co si myslíte o FB?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anjet | Web | 15. srpna 2011 v 13:05 | Reagovat

Konečně kvalitní článek na téma Fc. Dost dobře si to vystihla :D Máš pravdu, i s těmi narozeninami. Troufám si říct, že ani nejlepší kamarádí, nevím bez fejsu, kdy mám narozeniny :D A to je docela smutný.
A jak to popisuješ se závistivou kamarádkou, tak něco takovýho právě teď řeším. A radši bych teda chodila kanálama. :D

2 Marťa | Web | 18. srpna 2011 v 23:24 | Reagovat

No já myslím, že pokud se bojíš narážek od různých lidí na tvého kluka, vůbec si nemusíš dávat na fb, že jsi s ním ve vztahu. To je jednoduché :). Znám lidi, kteří spolu chodí a nemají potřebu to ventilovat. Já mám fb ráda, bohužel někdy až moc :D. Holt jsem mu podlehla jako mnozí další. A k těm narozeninám - potěší mě, když mi lidi napíšou, ale pořád se to nevyrovná SMS :)).

3 sweet-breeze | Web | 26. srpna 2011 v 10:48 | Reagovat

Já mám facebook ráda, i když je to občas strašnej žrout času ...
Ale výhody to má a obrovský, kdykoliv něco potřebuješ napíšeš na fb a vždycky se někdo ozve, jak jsi řekla hodně lidí který  člověk zná nejsou z jeho okolí, takže parádní možnost, jak bejt aspoň trochu v nějakym spojení .. Neni to špatná věc, ale nesmí se to přehánět..

4 Rebecca | Web | 4. září 2011 v 18:56 | Reagovat

Já si mylsím že facebook je taková drbárna :D že prostě díky facebooku víte všechno o každym. Ať už ho máte v přátelích nebo ne. Vlastně díky facebooku jsme poznala jak je svět malej. Strašně mě překvapilo kolik lidí zná třeba moje kamarádka ze základky a tak. Je to všechno strašně propojený... až mě to někdy děsí :) Jinak dřív jsme byla na facebooku docela často. Postupně mě to nějak přestalo bavit a teď už tam chodím jen tak z principu podívat se co je novýho... asi jednou denně maximálně na 5 minut. Ještě díky kamarádkám na které třeba nemám jiný kontakt. A docela mě zaujal film The Social network - film o tom, jak vzniknul facebook. Je až neuvěřitelný kam lidi dokážou zajít pro peníze, slávu nebo uznání.

5 Fredy Kruger | 23. října 2011 v 10:10 | Reagovat

" Já na facebook  již nevlezu !
... získal jsem zubní prothessu
( novou ) ... chtěl jsem se pochlubit,
... jenom trošku se zazubit .....

... Vzápětí , co tvář byla vyceněna
prothessa  byla ukradena  !

Tak chodí to na fejsbuku¨!
... by neukradli mi paruku,
musím jí pevně přilepit " !

... dí  Robertt  Prdt  " a bude klid " !

6 Mato | E-mail | Web | 24. října 2011 v 17:29 | Reagovat

Souhlasím, fajn článek a říkám si: Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem.:D

7 Angie | 28. října 2011 v 14:47 | Reagovat

Heli, ty to víš, já se hlásím k těm, kteří Facebook nemají.
Co se týče těch narozenin, tak já si letos schválně i na icq smazala datum narozenin a čekala, kdo si vzpomene. A lidi se našli. Toho si opravdu vážím. Já třeba vím, kdy většina mých kamarádů slaví narozky, a pokud si nejsem jistá, mám to v mobilu, ale převážně si to pamatuju.
Moc dobrý článek:-)

8 im-happy | Web | 28. dubna 2012 v 18:19 | Reagovat

já fb nemám ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.