TT: Návrat do reality

10. srpna 2011 v 21:01 | helix |  Jen tak z nudy
Ten přijde v září.

Prázdniny jsou pro mě letos strašně stereotypní. Ráno vstanu, umyju nádobí, uvařím oběd, zase umeju nádobí, ulidím kuchyň, vyluxuju, srovnám koupelnu, vyperu a pověsím prádlo..
A odpoledne se uvidí, co budu dělat. Pokaždé je to jiné. Někdy přijede Adélka a vypadneme na celý den z baráku, někdy jdu za Káťou, ale to málokdy, někdy jsem prostě doma a večer jdu za Kačkou ze Žďáru, dneska jsem byla na procházce s Danielkou, někdy je zase nějaká akce a jde se pít.. ale i přesto je to takové roztomile volné.

Já vím, že už o tom melu asi po stodvacáté, a kdo si semnou píše, tak to slyšel ještě víckrát, ale v září jdu na střední školu.Ti, co někdy na základce přestupovali, se asi snadněji přizpůsobí, ale jak brácha, ségra tak i já jsme byli celých devět let na jedné jediné základní škole. Odmalička jsem znala třídu (teda aspoň tu část, která taky byla devět let na té škole), znala jsem učitele a znala jsem to prostředí. Člověk ví, co si může dovolit ke spolužákům, k učitelům, co může čekat od jednotlivých předmětů, školu má prochozenou tak, že by se dostal kam chce i se zavázanýma očima.
Ale teď jdu na školu, kde jsem byla krátce na dni otevřených dveří, dvakrát na přijímačkách a jednou na rychlo podat zápisový lístek. Školu, okolo které jsem nikdy ani nejezdila, protože je zastrčená v parku. Školu, ze které znám více méně tři lidi, z toho jeden kluk jde do vedlejšího oboru, druhý kluk je někde ve třeťáku ve vedlejším oboru a jedna holka, se kterou jsem se doteď moc nestýkala, protože chodila do vedlejší třídy, a ta jde do třídy teď semnou. A jinak nic.

Myslím, že to bude pořádný návrat do reality. Já chci zpátky ke své třídě!

Je smutné, že kolektiv se z nás stal asi tak dva měsíce před koncem školy, protože jsme si uvědomili, že se vlastně přeze všechno máme rádi a že je to naposledy. Nikdo nejde semnou na logistiku. Proto na mě v září myslete.

Vytrhnout se z prázdninového odpočinku a vrátit se mezi staré známé tváře a kamarády je příjemné, ale přijít do cizího prostředí mezi x cizích lidí do megální školy, ve které jsou tři obory a asi čtyři patra? To nezvládnu.

Doufám, že si aspoň trochu sedneme, protože spolu budeme muset vycházet čtyři roky.

Ach jo..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 listery | Web | 10. srpna 2011 v 21:14 | Reagovat

Přestup na SŠ není tak strašný, jak si ho lidi představujou :-) Teda...většinou..
Já přestupovala na gympl po pátý třídě a taky jsem z toho měla strašný nervy, ale nakonec to bylo super. Na základku už bych nešla ani za nic (né že by mě tam v mých 17 ještě chtěli :D )

2 Zízíbí | Web | 11. srpna 2011 v 2:48 | Reagovat

Mám to stejný, taky jdu teď do prváku, jenom semnou jde další pět lidí od nás, ale ani s jedním se nebyvím, tak to výjde na stejno.
Držím ti palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.