Rozbřesk - film

17. prosince 2011 v 12:40 | helix |  Me and Twilight
Jestli sem ještě někdo zavítá, můžu si přečíst alespoň můj názor na Rozbřesk. Ten sem nemůžu nedat.
Kniha Rozbřesk.. ááách, Rozbřesk.
Film?

Já vlastně nevím, co si o něm myslet. Začátek - přehnaný, utahaný. Moc se snažili, aby to bylo jako z knížky, a zároveň aby potěšili i ty, kteří knížku nečetli. Až moc věcí tam divák jako já postrádal.
Taylor Lautner. Já si prostě myslím, že ze všech těch herců to dopracoval nejdál. Člověk mu tu jeho roli prostě věří. Vším se chová jako Jacob. Ano, Jacob je podstatně jednodušší postava než Edward. Jacob je kluk, zmítaný svými pocity. JIstě, že je to jednodušší. A Taylor ho zahrál dokonale, fakt před ním smekám.
Pattinson.. já ho asi nikdy nebudu mít ráda. Musím říct, že někdy mu to fakt slušelo, v takových šťastných, ne moc častých záblescích bych řekla, že je opravdu hezký. Když se zrovna nesnažil zedwardovatět. Třeba když se díval na Renesmé, mu to slušelo. Nebo když byl hned na začátku s Bellou v pokoji. Ale nebudu mu křivdit, když to vezmu kolem a kolem, byl to jeho nejpovedenější díl, alespoň nebyl tak křečovitý. I když ten svůj chlupatý hrudník ukazoval moc často.
Kristen sice podle mě moc často a moc zbytečně valila oči a taky se strašně moc snažila a bylo znát, jak strašně moc se musí snažit, hrála taky dobře. Ne tak dobře jako Taylor, ale dobře. To ona ale vždycky, beru ji už od prvního dílu. Nevím, kdo jiný by se tam hodil.
Ti vlkodlaci byli počítačoví až to bolelo, ale já vím, že jinak to udělat nešlo, a kdo není takový perfekcionista jako já, vlastně to bylo dobře udělané. Akorát na sebe vrčeli vždycky moc dlouho.
Teda, Bella nemusela na ostrově Esmé hodit šavli do záchodu takhle bez obalu, ale budiž.
Vlastně je to dobrý díl, možná nejpovedenější. Nikdo se tam s ničím nepáral, vlastně mi slábly kosti, z té krve. Nesnáším krev. To bylo tak neumělé. A Bella byla přesně taková, jakou jsem si ji představovala. Myslela jsem si, že jí udělají jenom dva kruhy pod očima a "Bello vypadá fakt hrozně", ale oni se postarali o to, že fakt nebyla radost se na ní podívat. Ten závěr byl úžasný. Jak ji Edward oživoval. Jak se Jacob rozplakal na těch schodech. Ta vložka, když tam přišli vlkodlaci a začali se s Cullenovými rvát a pak tam mezi ně vlétl Jacob, byla taky dobrý nápad. V knížce to takhle nebylo, protože Bella to samozřejmě "prospala". Ale povedlo se to. Možná občas moc dramatické, ale bylo to skvělé.
A ten úplný závěr. Když Jacob pohlédne na Renesmé a všechno se mu to odehraje v hlavě. Jak se Bella začíná uzdravovat. Ten konec je fakt skvělý.
Akorát mi tam chybělo to Jacobovo pošťuchování s Rosalií a to, že byl Jacob možná trochu málo bojovný, že se se vším vyloženě hned smířil, a ne jako v knížce, kdy protestoval do psolední chvíle. Třeba to, jak Edward uslyšel Renesmé, vzal úplně v pohodě. Tak to prostě je, no.

Ale celkově to byl dobrý film. Co zkazili na začátku, vynahradil mi ten konec. Těším se i na druhou část. Nechci být velký kritik a teď se tak chovám, jako kdybych snědla všechnu moudrost světa a natočila už tisíc filmů, ale prostě to na mě tak působilo. Doufám, že mě Pattinsonovo fanynky nesežerou za kritku. :D
Vaše helix (po dlouhé době).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 D. | 17. prosince 2011 v 15:18 | Reagovat

Ještě jsem film neviděla, ale asi peníze na lístek obětuju... :)

2 Bella B. L. | E-mail | Web | 30. prosince 2011 v 9:17 | Reagovat

tak já jsem to ještě pořád neviděla :-D ale jako taky Pattinsona nemám ráda, moc se na něj netěším, pobavila jsi mě o těch jeho světlých chvilkách :-D ale tak i nemám ráda Kristen, prostě nemám :-D a Taylora mám ze všech nejraději, takže na toho se asi velice těším.. i když jestli tam nejsou ty pošťuchovací chvilky s Rose, tak to mě mrzí :-D ani nevím, jestli se těším, až se na to podívám :-D ale možná jo :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.