Rozbřesk - část druhá

20. listopadu 2012 v 22:06 | helix |  Me and Twilight
Tak si říkám, že neporuším svoji letitou tradici a i přesto, že už sem moc nechodím, napíšu své první dojmy z druhé části a posledního dílu Rozbřesku.Tak jsem se v pátek rozhodla, že to prostě už jen z principu vidět musím, rezervovala jsem lístky do kina a vyrazili jsme na Rozbřesk (už nikdy nepůjdu na podobný film s chlapem).
Trošku mě zarazilo, že to začalo opravdu tam, kde to přestalo, myslela jsem, že kolem toho ještě něco bude, ale tak to se asi dalo očekávat. Líbila se mi Bella na lovu - občas vypadala opravdu děsivě, jak lezla krkolomnou rychlostí po skále za horolezcem. :o) Připomněla mi Samaru z Kruhu, když ve druhém díle šplhala ze studny.
Celkově asi nevím, jak to shrnout. Kristen to v tomhle díle opravdu strašně slušelo, jako upírka byla prostě nádherná. I Robert Pattinson byl celkem super, už jsem si na něj nějakým způsobem zvykla a nakonec mi přišlo, že hraje dobře. Škoda, že si tohle myslím o jeho výkonu jen v posledních dvou částech. Taylor Lautner a ostatní herci, kteří hráli Cullenovi, byli skvělí jako vždycky (i když Alice se mi taky postupem času líbila víc a víc). Upíři - svědci byli super. Jen Volturiovi mi vždycky nějak vadili, prostě mi přišli spíš jako parodie na to, jací by měli být. Já jsem si je tedy představovala úplně jinak, ačkoliv Aro by nejspíš tak vypadat měl.
Moc se mi nelíbila hudba, kromě závěrečné písničky. Hudba u příchodu Volturiových byla jak ze starého historického filmu. Připadalo mi to hrozně komické. Ale to nebyla jediná scéna, která mi v tom filmu připadala komická. Občas mě napadlo, jestli to není jen vtip, protože i přesto, že všichni byli upíři, tak tam prostě skákali hlava nehlava a počínali si hrozně dramaticky takovým divným způsobem. Nesedělo mi to..
Ale filmový nápad s bitvou na konci mě opravdu nadchl. Když o tom tak přemýšlím, tak kdyby to filmaři nezpracovali takhle, tak by ta druhá část byla jen nostalgickým dovršením série bez jakékoli akce. V knížce to vypadalo a četlo se to super, bohužel se ale Belliny úvahy nedaly tak dobře promítnout do filmu. Takže tenhle nápad jsem opravdu ocenila. Nejdřív jsem nechápala, na co si to hrají, ale pak mi to došlo (evidentně dřív než třináctiletým fanynkám za mnou, které se tam polovinu té scény dohadovaly o tom, jestli to tam mělo nebo nemělo být) a přišlo mi to super. Zkrátka takové překvapení, konečně nějaká akce, dokonce jsem i poprvé projevila nějaké nadšení z toho filmu a vyvolalo to ve mě nějaké emoce, i když jsem věděla, že je to jen Alicina vize. Představte si, kdyby to tam nebylo - Volturiovi by prostě přišli, prohodili pár slov a zase odešli.
Nadruhou stranu, když jsem se na to podívala očima Marka, který seděl vedle mě a neviděl žádný díl předtím (věděl jen to, co jsem mu povyprávěla ráno v autě), tak mi to přišlo jako absolutní hovadina. Pro mě jako pro fanouška série, to bylo pěkným doplňkem ke knize, já jsem chápala, o čem to je, proč to tak je a jak to myslí. V tomhle ohledu jsem si to já užila. Ale nevím, jestli i pro někoho, kdo viděl všechny díly před tím, by to byl dobrý film. Já kdybych viděla jen tuhle část, tak bych si myslela, že je to jakýsi pokus o parodii, jednoduše by mi to přišlo nesmírně komické.
Stmívání byl pro mě špatný film. I když nejsem žádný odborník, přišlo mi to hrozně divně natočené, Pattinson mi přišel neschopný, ten film mi přišel prázdný, jak už jednou někdo napsal, takový hrozně obyčejný. Nic, co bych musela vidět víckrát, celý film jsem dobrovolně viděla asi dvakrát. Nový měsíc byl o něco lepší, a to si myslím, že bylo hlavně kvůli Jacobovi, protože Taylor Lautner je podle mě dobrý herec, a navíc koukatelný. :o) Zatmění se mi celkem líbilo, i když tam jsem ještě pořád měla problém s Pattinsonem, jelikož svým výkonem prznil postavu Edwarda. Škoda, že se holky, které nečtou, nikdy nedozví, jaký by měl Edward opravdu být, protože je to úplně jiná osobnost, než jak ji ukazuje v těch prvních třech dílech Pattinson (neříkám, že úplně špatně - jen svým vlastním způsobem). Ale jinak to byl docela dobrý film. Z první části Rozbřesku jsem nadšená z těch dílů asi nejvíc - ta se mi opravdu líbila a klidně jsem se na ni koukala víckrát. Bylo to prostě to pravé, konečně emoce, nějaká akce, Pattinson mi začal konečně připomínat Edwarda, a hrozně se mi to líbilo (až na přehnané vlkodlaky). Ale druhá část Rozbřesku mě svým způsobem trochu zklamala, i když z té série je to podle mě druhý nejlepší film, hned po první části (což je smutné).
No, třeba po shlédnutí doma v klidu zase změním názor. :-)

A teď bych chtěla ještě přidat pár perliček od pána, který píše recenze na serveru kfilmu.net, protože jeho recenze miluju a opravdu mě baví si je číst.

Úryvek z recenze k Novému měsíci:

  • Příběh začíná halucinogenní scénou v lese, během které si Bella uvědomí, že už má nejlepší léta za sebou a začíná se psychicky připravovat na smrt (už jí bylo osmnáct, má to za pár). Záhy přichází Robert Pattinson (zpomaleně) a následující minuty nám předvádí, jak vypadá herectví sněhuláka po mozkové mrtvici. Asi protože nechce diváka obtěžovat úplně po celou stopáž, opouští Bellu a i s rodinou prchá.
  • Právě uběhlo prvních pět minut filmu, ale polovinu z děje máme za sebou. A jedeme dál.
  • Bella nezačne žít svůj život, místo toho si sedne do křesla, stráví v něm tři měsíce, aby pak jela za svým kámošem Jacobem, jenž tráví čas svlékáním různých částí svého oděvu a opravováním motorek.
  • Edwardovi se o tom zdá a špatně si to vyloží - tak ho to chudáka naštve, že se také svlékne do půl těla, čímž se pokouší zabít.
  • Mezitím se tvůrci pokouší o milostný trojúhelník (s náznaky čtyřúhelníku), ale protože je jasné, že Bella od Edwarda nepůjde (viz. tři měsíce v křesle), zdá se mi tato dějová linie natolik zbytečná, že bych ji ani nezmiňoval
  • Pár vět si zaslouží i herci. To, že Robert Pattinson neumí hrát, vyznívá tak samozřejmě, že zmiňovat to je ztrátou času. Jeho největší herecký výkon ve filmu je přimhouření obočí doplněné nesrozumitelným bručením.

Já nevím jak vy, ale já u té recenze málem umřela smíchy. :D :D
Celou recenzi najdete zde: http://www.kfilmu.net/filmy.php?sekce=recenze&film=new-moon

Připadá mi, jako kdybych už hrozně zestárla. Nejdřív skončila snad nejdůležitější série mého života, Harry Potter. Knihy i filmy. A teď Twilight sága. Na co se teď budu těšit do kina?

A jaké jsou vaše dojmy ze posledního dílu?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Celene | Web | 13. prosince 2012 v 15:59 | Reagovat

tak ta recenze je dost krutá :D ale tvoje názory více méně sdílím taky, první film Stmívání mě neoslovil absolutně vůbec... Nový měsíc mě naopak donutil přečíst si všechny knížky. Nejvíc se mi však líbila ta poslední část Breaking Dawn a ta bitva byla naprosto boží, bez ní by to prostě nebylo ono :)

2 Gringer | Web | 1. dubna 2013 v 9:11 | Reagovat

Skvělá recenze, opravdu.

Ahoj zlato, pamatuješ si mě ještě vůbec? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.