Hostitel

2. května 2013 v 1:33 | helix |  Me and Twilight
Nedá mi to, abych nenapsala svůj názor na zatím poslední zfilmované dílko Stephenie Meyerové, ačkoliv za pár hodin vstávám do školy. :-)


Pokud jste ten film neviděli nebo se chystáte číst knížku, tak to nerozklikávejte, obsahuje to spoilery :P
Já jsem se na Hostitele těšila jako blázen. Chtěla jsem jít do kina, ale potom z toho sešlo a když jsem si zase našla čas, našla jsem to na internetu. Nemá to už potom takové grády, ale i tak..

Film jsem viděla nadvakrát. Nejdřív jsem viděla prvních dvacet minut a napadlo mě - co to je? Dělají si srandu? V prvních deseti minutách naprosto groteskně převyprávěli situaci, přišlo mi, že začátek úplně zkazili. Zatímco v knížce se k nějaké logice prokousáváte tři kapitoly a pak si řeknete "Aha!", tady to zvládli ve dvou větách a ještě tak nějak.. pro mě trochu divně. Každopádně jsem šla ven a řekla jsem Kačce, že zase něco podělali.
Nuže, přišla jsem domů a jelo se dál. Nechce se mi převyprávět celý film a zvýrazňovat každou chybičku, takže začnu tím, co se mi líbilo. Dobře, na tom začátku procítěný úvod, že toto už není náš svět, dávalo to naději. Ale akce na dálnici byla skvělá, musím říct, že mi z toho dokonce zvlhly oči. Tahle akce byla smyšlená, v knížce nebyla, ale i tak to mělo něco do sebe, občas se to prostě musí povést; když se dodávka rozjela, čekala jsem happy únik, a pak jsem zírala s otevřenou pusou, když s dodávkou najeli do zdi. Musím říct, že hudba k tomuhle filmu byla výstižná a moc hezká, líbilo se mi to. Očekávala bych, že po smrti dvou lidí, které navíc dva z kolektivu viděli na vlastní oči, bych čekala od ostatních větší smutek, ale přišlo mi, že o tom moc nepřemýšleli...
Dál se mi docela líbila scéna, kdy se venku (venku????!!!) líbala Poutnice s Ianem, jak jim do toho Melanie mluvila, to bylo docela legrační. Scéna, kdy viděla Poutnice na stole rozřezané duše, byla docela působivá, a na konci, kdy se Poutnice loučila s Melanií, jsem brečela, to musím přiznat, bylo to hodně dojemné. A úplný závěr, ten drsný mimozemský týpek se mi moc líbil, bylo to hezky udělané. Zatímco v knížce je to jen takové náhodné setkání, tady se to povedlo, bylo to super.

No a teď chyby. Jak už jsem říkala, nelíbil se mi moc začátek, jak všechno samozřejmě shrnuli. Nelíbila se mi Hledačka - jestli jste se jako já těšili na malou dámu v černém, kterou musíte od pohledu nenávidět, budete zklamáni - Hledačka je vcelku sympatická dáma, která se fyzicky stala úplným opakem Hledačky z knihy. Nemůžu říct, že špatně zahrála svoji roli, ale fyzicky jako kdyby se filmaři nám čtenářům vysmívali.
Zklamali mě Jared i Ian. Od Jareda jsem čekala větší charisma, ne že při napomenutí sklopí hlavu a odejde; knižní Jared byl tak mužský. A ačkoliv Max Irons je hezký chlap (nebo kluk?), neměl to, co bych od Jareda čekala (to, co bych od Jareda čekala, má přesně Jensen Ackles. Škoda ho...). No a Ian, ten mě zklamal. Jake Abel se mi nelíbí ani trochu, připadá mi hrozně divný. A ačkoliv Ian je i v knížce člověk, který hodně mění názory a vlastně se chová trochu zvláštně, ve filmu mi Ian přišel jako náladový, nadržený týpek bez názoru.
Nečekala bych, že si na Saoirse Ronan zvyknu, ale nakonec se na Melanii docela hodila. Melanii jsem si vždycky představovala jako obyčejnou dívku, takže s tou jsem byla spokojená.
Pak je tu ta věc s vycházením ven. V knížce chodí ven jen v noci, bojí se, aby je někdo nezahlédl, za auty zametají stopy; tady vyvedl Ian Poutnici na jasně viditelné místo za slunného odpoledne a ještě v dobu, kdy se okolo pořád motala Hledačka s vrtulníkem. Auty si jezdili přímo od jeskyní, nějaké stopy je vůbec nezajímaly, a celkově se chránili podivuhodně neohrabaně.Když se na konci Jared a Melanie líbali v dešti, už mě to ani nezarazilo.
Nikoho, kdo je opustil, moc neoplakávali. Vlastně jako kdyby jim bylo jedno, že nejdřív umřeli dva přátelé najednou, Kyle akorát posunul brýle a Jared zíral s otevřenou pusou, a potom vyletěl na Poutnici nejdřív Jared a potom se ji Kyle nezávisle na tom snažil zabít. Ale s ostatními jako kdyby to nehnulo, stejně jako když potom zastřelili dalšího přítele. Zatímco v knížce věnují Wesovi (nejsem si jistá, jestli se tak jmenuje, takže za případnou chybu se omlouvám) hodně stránek, hodně citů a všichni to hodně prožívají, ve filmu mi přijde, jako kdyby ani nemrkli...

Ale to, že to kritizuji, neznamená, že se mi to nelíbí. Jen jsem prostě od Hostitele čekala něco víc. Vím, že jsem vyjmenovala x scén, co se mi nelíbí, a jen pár věcí, co se mi líbí, ale celkově na mě ten film působí dobře a ráda si ho pustím znovu. Z deseti hvězdiček mu dávám sedm, protože se mohli víc snažit a připadá mi, že s Hostitelem se dá pohrát víc než s takovým Stmíváním, a po té akci, co si vymysleli na silnici - neříkejte mi, že to nejde. Pokud dokázali zfilmovat čtyři knihy, kde jsou převážně pocity a udělat z toho trhák, jak může být takový problém udělat vážně dobré sci-fi?
Každopádně se na ten film ráda podívám znova.Takže ode mě 70 % :P.

Jak se Hostitel líbí vám?

(Jensen Ackles je prostě boží. Na toho bych se mohla dívat pořád. Proč jen ho tam neobsadili...?! :/)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marťa | Web | 6. července 2013 v 19:55 | Reagovat

Ten film nebyl špatný, ale prostě kniha je kniha. Taky mi bylo hrozně líto, jak se Malenie loučila s Poutnicí.. a dost mi vadilo, jak ořezali ten příběh Melanie a Jareda. Mohli z toho vytřískat ještě něco víc romantického :D. Ale jinak dobrý film.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.