Typ na čtení :-)

2. června 2014 v 23:06 | helix |  Já & blog
Napadlo mě, že kdyby se náhodou ještě našel někdo, kdo by si rád přečetl dobrou HP FF, mám pro vás doporučení :)
A nejen na FF :)
To jsem tak trčela dva týdny na stáži v Německu (většina němců super, práce super, ve volném čase zoufalá nuda), už jsem nevěděla coby a napadlo mě podívat se na svůj blog. Přečetla jsem si pár svých starých povídek, a pak mě napadlo, že by bylo docela fajn zase si přečíst nějakou Fan Fiction. A kam jinam jít, než na www.fanfiction.potterharry.net?

Po nepřeberném množství povídek, které jsem prošla, jsem našla pouze jednu, která mě opravdu zaujala. Kdo mě zná, tak ví, že povídky na téma Harry/Lucius nebo Lucius/Hagrid mě opravdu neberou. Mám spíš ráda poměrně "reálné" povídky a tak. A narazila jsem na jednu skvělou. Pokud nemáte rádi pár Harry/Ginny, asi se vám moc líbit nebude. A pokud chcete naprosto originální povídku, která bude mít nečekané závěry nebo zvraty, tak tohle také není nic pro vás.

Z mého hlediska je tato povídka super v tom, že se naprosto přesně drží originálu knihy. Jmenuje se "Ginny Weasleyová a princ dvojí krve". Jak už jste asi pochopili, je to PDK z pohledu Ginny. Jak víme, v PDK je ohledně vztahu H/G hodně věcí vynecháno; Harry se zamiluje, občas zmíní nějaký pohled, dotyk nebo vnitřní bitvu, potom Ginny políbí, začnou spolu chodit, potom je asi jenom jedna stránka v úvodu kapitoly, která shrne všechno dohromady, a na konci PDK se Harry s Ginny rozejde. Je jasné, že HP není o vztahu Harryho a Ginny, a tak se jím prostě JKR detailně nezabývala - a je to dobře, protože o tom HP není. Od toho jsou tu Fan fiction. :-)

Veškeré Harryho očima zachycené detaily (např. Harry v Doupěti o Vánocích a vejde do obývacího pokoje a pomyslí si, že po Ginnyině výzdobě to vypadá, jako kdyby tam vybuchla papírová bomba) jsou detailněji popsány z Ginnyina pohledu. A co je na tom nejlepší, dle mého názoru se autorce povedlo Ginnyinu povahu popsat pozoruhodně přesně - a to se jen tak nevidí. Narazila jsem na velmi málo povídek, kde by se Ginny chovala tak, jak bych si ji představovala.

Bohužel mi připadá, že tak skvěle vystižený není zase Harry. Ale možná jsem jen ovlivněná originálem. :-)
Velké plus v povídce je, že autorka má prostě skvělý smysl pro humor, a tak jsem nejednou vážně vybuchla smíchy. :) Což působí poměrně divně, když si vaše okolí myslí, že si čtete katalog.

Tato povídka je skvěle přeložená z angličtiny. Kdo má chuť na něco lehkého, odpočinkového (přece jen Ginny není každý měsíc ve smrtelném nebezpečí, jako Harry) a romantického, najdete tuto povídku zde: http://fanfiction.potterharry.net/cze/povidka/6349|Ginny-Weasleyova-a-princ-dvoji-krve/ (stále nevím, jak na odkazy :D). Skvěle mi to v Německu zabilo čas. Teď jen čekám na další kapitoly. (V originále je ale povídka již dokončená, takže pokud umíte dobře anglicky.. :))


Díky bohu za automatické ukládání. Málem jsem to omylem celé smazala. :/No a poslední věc, kterou bych vám chtěla říct. Pamatujete si na Brabikate? Ta si teď vede naprosto skvělý knižní blog na http://brabikate.blogspot.cz/. Jsou tam recenze na mnohdy prostě skvělé knížky. Pokud se zrovna neplácáte v povinné četbě a hledáte typ na dobrou knížku, určitě zajděte tam. Už několikrát jsem dala na Brabikatin názor a narazila jsem na opravdu super četbu. :-)

Toť ode mě vše. Možná se brzy zase přihlásím, ale jestli za měsíc nebo za rok, to nevím. Každopádně dneska jsem už nějaká rozepsaná ze třech testů ve škole, tak mě napadlo, že bych mohla napsat i sem. :))

Mějte se krásně a užijte si léto!!! Snad bude pořádné.

Vaše helix


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angie | Web | 17. června 2014 v 20:20 | Reagovat

Nějaká nová povídka by neuškodila, ale já na HP dobu nejsem, mám radši Poberty, protože u HP mám pocit, že tam už nám Rowla všechno řekla, kdežto u Pobertů by se snad ještě něco dalo vymyslet. Svobodnější jsou v tom, že se člověk moc nemusí držet nějakých faktů apod. pokud jde o školní léta, tam skoro vůbec ničeho.

2 M. | Web | 18. června 2014 v 20:21 | Reagovat

Jo, Brabikate ma dobra doporuceni. Snad si tohle leto najdu cas na knizky :D

3 Alethea | Web | 22. června 2014 v 15:21 | Reagovat

Ohľadom HP FF súhlasím s Angie, aj keď zas musím povedať, že na HP som prečítala už toľko fan fiction, že niekedy už naň nemám náladu a je jedno, z ktorej doby to je :D Určite to však vykúšam a idem sa pozrieť aj na blog Brabikate, napriek tomu, že už nekonečný zoznam kníh na čítanie mám :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.