Harry Potter a prokleté dítě

30. září 2016 v 10:38 | helix
Kde by se k tomu měl člověk vyjádřit jinde, než tady, no ne?

I když jsem s blogováním dávno skončila, tohle je něco.. vždyť víte.Víte, docela mě mrzí, že už nemám vůbec čas nebo energii číst něco jiného než skripta a učebnice, jenže na tohle jsem si čas prostě udělat MUSELA. Původně jsem si chtěla čtení nového Pottera nějak rozumně rozvrhnout, jenže, však to znáte, za pár hodin jsem s ním byla hotová...

Potom jsem přemýšlela, proč jsem tak zklamaná. Přátelé a kolegové mi řekli, že je to možná tím, že už mi není čtrnáct ale jednadvacet, ale to si nemyslím, tohle šílenství se přece nedá limitovat věkem:-).

Je pravda, že tímhle stylem psaná literatura ve mě nikdy nenechávala tak hluboký dojem, jaký by měla, já jsem prostě na romány. Nejspíš to bude jeden z důvodů..

Jenže podívejte se na to, vzpomeňte si na těch sedm dokonale, do posledního detailu propracovaných knih, kdy jediná maličkost z prvního dílu hraje obrovskou úlohu v díle posledním, kdy každé rozhodnutí a každá činnost má svůj neotřesitelný motiv. Jsem rozmazlená Rowlingovým dokonale popsaným okolím postav, kdy si člověk připadal, že v té místnosti stojí s ní. Věděli jsme přesně, na co Harry myslí, jak se u toho tváří, a dokázali jsme si představit tón jeho hlasu, když to či ono říká...

V osmém HP je tomu jinak. Jako vy všichni, co jste tady, i já jsem ve své době přečetla spoooustu HP fanfiction a po dočtení poslední stránky jsem si připadala, jako kdybych dočetla právě jednu z nich. Řekla bych si "Hmm, autor/ka má docela talent, je to pěkně napsané, ale trochu přitažené za vlasy, protože tohle by se v HP nikdy stát nemohlo..."
Já vím, že už jsou dospělí, ale od kdy se Harry a Malfoy oslovují "Harry" a "Draco", i když tohle je spíš pravděpodobné, než ten zbytek. Řekla bych si, že autor moc nerespektuje taková ta "potterovská pravidla". Například když se Albus a Scorpius převlékali v lese do Kruvalských hábitů, aby se pak přenesli v čase, napadlo mě, jak se jako dostali jen tak do školy, to už tam od bitvy o Bradavice nemají žádná bezpečnostní opatření? Jeli záchranným autobusem a nikdo si jich nevšiml, když po nich pátrala celá Anglie? Kde jako vzali Kruvalské hábity? A hlavně, celý ten motiv toho všeho, zachránit Cedrica, aby to bylo spravedlivé.. jako proboha proč? Taková ta FF, kdy autor dostane nápad, že by bylo super vracet Harryho děti do minulosti, ale nenapadne ho pro to pořádný důvod...

Všechno se odvíjí extrémně rychle, postavy se chovají trochu divně, dělají věci bez pořádných důvodů, nic není nijak vysvětleno.. Jediný, kdo mi trochu připomínal sám sebe, byl Snape. Delphi mi připadala jako typický výplod fanouškovské fantazie, já se tohohle prostě nemůžu zbavit..

Jasně, je to jen divadelní hra. Asi od toho čekám příliš. Ale ruku na srdce, po těch sedmi úžasých knihách, nedluží nám Rowlingová trochu víc? Jak jsem někde četla, buď do toho měla jít naplno, nebo vůbec.

Jaký máte názor vy?

S láskou, H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 -rjh- | E-mail | Web | 7. října 2016 v 21:46 | Reagovat

Mně se to docela líbilo. Bezpečnostní opatření v Bradavicích přece byla. Například každý, kdo četl historii Bradavic ví, že se odtud nedá  magicky transportovat (nevím, jak se to správně řekne česky).

Harry taky autobusem cestoval, když mu hrozilo vyloučení a ministerstvo po něm pátralo.

Spíš mi vadilo, jak v té hře lidi pořád říkají, jak se mají rádi. To není normální.

2 Sue | Web | 8. února 2017 v 0:03 | Reagovat

Ahoj helix,
naprosto s Tebou souhlasím, přečetla jsem to "jedním dechem" a zanechalo to ve mě v podstatě týž dojem. Nepříliš propracovaný příběh autorky FF... Opravdu jsem od toho očekávala po těch dokonalých a dokonale propracovaných dílech příliš. Přeci jen je to divadelní hra... v tom se nedá zahrnout ani zdaleka vše, co jsme my, čtenáři, očekávali. Bohužel. Nicméně když člověk odhlédne od souvislosti s knihami a spoluautorství J.K.R. dalo by se říci, že je to relativně povedená FF...

3 Aaaucelar | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 11:10 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.